Wyjazdy studenckie, obozy studenckie
Węgry - Co warto zwiedzić w Budapeszcie

Węgry - Co warto zwiedzić w Budapeszcie


Strona główna przewodników Węgry

Co warto zwiedzić w Budapeszcie

  1. Wzgórze zamkowe (Vár-hegy) – tutaj znajduje się najbardziej reprezentacyjna część miasta. Bardzo ładne punkty widokowe z murów.

  2. Budynek Parlamentu (Országház) – Ogromny budynek, liczy prawie 700 pomieszczeń, część jest udostępniona dla turystów. Bilety kosztują ok. 400 HUF, około godziny 10 jest grupa anglojęzyczna.

  3. Wodne Miasto (Viziváros) – pomiędzy Wzgórzem Zamkowym a Dunajem. Pierwotnie było biedną dzielnicą zamieszkałą przez rybaków, obecnie jest praktycznie opustoszałą atrakcją turystyczną.

  4. Most Małgorzaty – nie ma go na mapie, jest na północ od parlamentu – w połowie mostu znajduje się Wyspa Małgorzaty, natomiast sam most jest bardzo fajnym punktem widokowym.

  5. Wyspa Małgorzaty (Margit Sziget) – na mapie jej nie ma, jest na północ od parlamentu – ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców. Polecamy to miejsce na spokojny spacer.

  6. Podróż kolejką milenijną – czyli inaczej linią metra M1 (żółta). Jest to najstarsza linia metra w Budapeszcie, wybudowania w 1896 roku, zachwyca swą architekturą oraz mikroskopijnymi wagonikami metra.

  7. Wesołe miasteczko (Vidámpark, Budapeszt, Állatkerti körút 14-16) – bez wątpienia jedno z najbardziej znanych wesołych miasteczek w tej części Europy. Perełką jest karuzela z 1906 roku wpisana na listę UNESCO, czy licząca 1 km długość drewniana kolejka górska z roku 1922. Tuż obok wesołego miasteczka znajdują się baseny termalne.

  8. Baseny Termalne (Széchenyi Gyógyfürdő) – kilka basenów termalnych, część w budynku, część na świeży, powietrzu. Dojazd: autobusem linii #72 lub żółtą linią metra - wtedy należy wysiąść na stacji Széchenyi Fürdő.


Kontakt
  • Tel.: 22 203-48-97, 22 378-16-00
  • Kom.: 509-960-719
© by turystykastudencka.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opublikowane oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC