Wyjazdy studenckie, obozy studenckie
Czarnogóra - Plaża w Ucinj

Czarnogóra - Plaża w Ucinj


Strona główna przewodników Czarnogóra

Plaża w Ucinj

W mieście Ulcinj znajduje się kilka plaż. Wszystkie plaże są piaszczyste. Poniżej prezentujemy te najważniejsze i największe miejsca do plażowania.

Plaża Ulcinj

Mała plaża - w centrum miasta

Znajduje się w samym centrum miasta, tuż pod zamkiem, ma kształt piaszczystej zatoczki. Plaża jest doskonale zlokalizowana, gdyż znajduje się w samym mieście, bezpośrednio przez apartamentami. Do plaży przylega droga wzdłuż której znajduje się wiele barów, restauracji, kiosków. Na końcu plaży znajduje się bardzo ciekawy pub położony "na wodzie", to znaczy nad powierzchnią wody jest osadzony na drewnianych balach, jednak siedząc w środku ma się wrażenie, że jest się na morzu. Szczególny efekt robi w nocy, kiedy miasto ładnie jest podświetlone.

Plaża w Ulcinj

Wielka plaża

Ma długość 15 kilometrów, więc jest naprawdę wielka :) Na plaży znajduje się piasek, zejście do morza jest płytkie i łagodne, natomiast w wodzie nie ma jeżowców, więc można się kąpać bez specjalnych butów ochronnych. Jest bardzo zróżnicowana, można znaleźć zarówno miejsce, gdzie jest dużo ludzi, bary z muzyką, puby, itp jak i miejsce odosobnienia, gdzie jest więcej prywatności. 

Najbardziej rozrywkowa jest plaża Copacabana, na której znajdują się do wypożyczenia leżaków oraz parasolek z trzciny. Znajduje się tutaj bardzo dużo barów, restauracji oraz kawiarni. Oprócz tego dla amatorów mocniejszych wrażeń można skorzystać z różnych rozrywek sportowych i np. wypożyczyć sprzęt pływający.

Oprócz tych 2 plaż, znajduje się wiele mniejszych plaż schowanych pomiędzy drzewami. Część z nich jest piaszczysta, część jest kamienista. W Ulcinj znajduje się również plaża dla naturystów jak i specjalna wydzielona plaża "dla kobiet". Pomiędzy plażami często kursują busiki, którymi za drobną opłatą można przejechać w interesujące nas miejsce.

Wielka plaża Ulcinj


Kontakt
  • Tel.: 22 203-48-97, 22 378-16-00
  • Kom.: 509-960-719
© by turystykastudencka.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opublikowane oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC