Wyjazdy studenckie, obozy studenckie
Bułgaria - Plaża w Obzorze

Bułgaria - Plaża w Obzorze


Strona główna przewodników Bułgaria

Plaża w Obzorze

Plaża w Obzorze należy do jednych z większych zalet tego miasta. Plaża w tym mieście jest bardzo długa - 10 kilometrów długości i według różnych źródeł jest to najdłuższa plaża na wybrzeżu bułgarskim. Do tego jest szeroka (10-30 metrów) i piaszczysta, bez żadnych kamieni i jeżowców w wodzie. Wyglądem nieco przypomina nasze polskie plaże. Dla tych co lubią zdrowe powietrze - region Obzoru charakteryzuje się największą ilością jodu w powietrzu :)

Obzor - plaża

Płatne parasolki

Na plaży znajduje się wąski pasek płatnych parasolek i leżaków - jak ktoś chce może wypożyczyć sobie taki sprzęt. Jest natomiast również dużo miejsca przed parasolkami oraz za na rozłożenie bezpłatnie swojego ręcznika czy parasolki. 

Obzor - płatne parasolki

Atrakcje na plaży

Oprócz wylegiwania się na słońcu na miejscu znajduje się niezliczona ilość Beach Barów w których serwowane są zimne drinki i piwo w bardzo atrakcyjnych cenach :) Dla amatorów mocniejszych wrażeń w okolicach hotelu Riu można wypożyczyć skuterki wodne, natomiast przy parku jest stanowisko do lotów na spadochronie za motorówką oraz miejsce w który można wykupić przejażdżkę na bananie za motorówką. Koszt lotu na spadochronie to około 35 LEV / osoba przy 2 osobach lecących. 

Obzor - atrakcje na plaży

Morze

Zejście do morza jest piaszczyste, pozbawione jakichkolwiek kamieni. W wodzie nie ma również żadnych zwierząt typu kolczatki, itp przez które trzeba by nosić buty ochronne. Woda w miesiącach letnich lipiec, sierpień jest bardzo ciepła. Właściwie można w niej przesiedzieć pół dnia grając np. w piłkę wodną i nie zmarznąć. Należy jednak bardzo uważać na opalanie się na materacu, gdyż w ten sposób w bardzo łatwy sposób można się poparzyć - słońce w wakacje jest bardzo silne i ostre. 


Kontakt
  • Tel.: 22 203-48-97, 22 378-16-00
  • Kom.: 509-960-719
© by turystykastudencka.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opublikowane oferty nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 KC